|
Aktiviteter - Alpint - Hafjell Alpinsenter |
|
|
|
HAFJELL ALPINSENTER Hafjell Alpinsenter ligger 15 kilometer nord for Lillehammer. Det olympiske løypenettet er blitt videreutviklet til totalt 30 nedfarter og tilbyr vinteropplevelser for skiløpere på alle nivåer. 15 skiheiser, inkludert Gondolen, betjener de 835 høydemetrene fra dal til fjell.
|
|
Les mer …
|
|
Aktiviteter - Alpint - Sjusjøen Skisenter |
|
|
|
SJUSJØEN SKISENTER Sjusjøen Skisenter ligger 20 km nordøst for Lillehammer. Skisenteret åpnet vinteren 2003 og har fått gode skussmål fra entusiastiske alpinkjørere! Deres seksseters ekspressheis tar deg med opp til 960 moh, varierte løyper og praktfull utsikt!
|
|
Les mer …
|
|
Aktiviteter - Alpint - Nordseter Skisenter |
|
|
|
NORDSETER SKISENTER Nordseter har egen skiheis med en nedfart og masse små upreppede løyper i skogen! Bakken er en av de første i området som åpner for sesongen.
Nevra Skiheis er en tallerkenlift på 500 m med en høydeforkjell på 80 meter.
|
|
Les mer …
|
|
Aktiviteter - Alpint - Lillehammer Ski Resort |
|
|
|
LILLEHAMMER SKI RESORT Lillehammer Ski Resorts består av en by og fem skidestinasjoner. Totalt byr området på 43 heiser, 113 km nedfarter fordelt på 88 bakker.
Området kan og vise til 1500 km med turskiløyper. Som gjest i regionen
kan vi gjennom LSR tilby flere utfordringer enn noe annet skipass i
Norge.
|
|
Les mer …
|
|
|
|
|