Om
Utsiktsbakken Brassband er ett av Norges 8 musikkorps for musikanter med behov for spesielt tilrettelagt opplæring.
Korpset har nettopp markert sitt 35 års jubileum, og består av 26 musikanter.
Et svært aktivt korps med utstrakt samarbeid med voksenkorps, sist sammen med Hans Majestet Kongens Gardes Musikkorps under vår 35 års jubileums konsert.
Denne gangen har vi invitert med oss Ole Ivars. De trenger vel egentlig ikke noen nærmere presentasjon etter å ha vært på farten i snart 60 år!
Først og fremst kjent og kjært som danseband, har hatt mange ærefulle oppdrag opp gjennom årene, og har i de senere år også valgt å holde konserter.
Nå har de lagt ut på en avskjedsturne med en blanding av dansetilstelninger kalt "Den siste dansen" ,og en konsertturne kalt "Takk for alle fine år".
Denne konserten blir en av de få gangene Ole Ivars har samarbeidet med andre aktører på scenen.
Len deg tilbake og nyt en forrykende kveld med kjente og kjære låter fra en fantastisk karriere.