Om
Inntil 6 personer "stenges" inn i et spesialbygget rom. Vi starter med å spille av en kort film på en TV-skjerm. Denne forteller en historie om hva som har skjedd, hvorfor dere er der og hva som er målet/oppdraget i løpet av spillet.
Deretter starter en klokke å telle ned de 60 minuttene dere har til å løse oppdraget.
Laget ditt må samarbeide og kommunisere godt for å klare oppdraget. Dere må gjennomsøke rommene grundig etter nøkler, koder, skjulte dører, ledetråder osv. Det meste kan snus og vendes på. Alt dere trenger for å løse rommets gåtefulle mysterier er enten i rommet eller forhåpentligvis i hodene deres. Pågangsmot, kreativ tankegang og løsninger utenfor "boksen" er nøkkelord for suksess i våre escape rooms.
The Sub
Du får opplevelsen av å dykke ned i dypt vann, mens atomreaktoren er ute av kontroll. Ditt oppdrag er å redde deg selv og stoppe nedsmeltingen. Kan du komme deg til kontrollrommet, ta styringen på ubåten og redde dine venner og være helten som redder verden fra en katastrofe.
The Vault
Du får oppleve hvordan det er å bryte seg inn i en innbrudsikkert hvelv. Klarer du det innen tiden blir du også en helt for Norges land. Basert på den lokale historien om gulltransporten.
Da Vinci`s Treasure Hunt
Som skattejeger blir du dratt inn i Leonardo Da Vincis univers av koder og finurligheter. Han har gjemt unna en skatt med det myteomspsunnede ”tempelsverdet” som du har jaktet i lengre tid. Er du smartere enn selve Da Vinci og klarer du å finne skatten?
Tutankhamuns gravkammer
Tutankhamuns gravkammer gir deg en følelse av å være eventyrer på oppdagelsesferd i et gammelt egyptisk gravkammer. Bor det kanskje en liten Indiana Jones i deg?
Ved ønske om arrangementer utenom vår vanlige åpningstid- ta kontakt på Epost eller 94 11 33 33
PS! Vi selger gavekort.