Om
Velkommen til konsert med Joakim Solbakken på Fabrikken onsdag 15. oktober kl. 19.30.
Joakim er sanger, låtskriver, bonde og småbarnsfar som lager sanger i øyeblikkets gylne stund. I farta, på veien, i fjellet, eller i fjøset. På denne konserten har han med seg Jakob Lund Paulsen på tangenter og Runar Netland på trommer.
Joakim debuterte som soloartist med låta "Ragged" i mars 2022. Den ble listet på NRK P1 nasjonalt. Joakim sitert i Hallingdølen: «Ein får fart på skrivinga når ein føler mykje. Sjå på Johnny Cash, der er det mørke og humor om kvarandre, seier han."
I 2024 ble hans første soloplate «In the valley" lansert. En plate om de gylne øyeblikka, ensomheten, kjærligheten, det å være til stede her og nå og våren som spirer på Jordheimsmyran i Hemsedal. Han har årevis med liveerfaring fra bandet Humming People.
Sein høstkonsert, varmt lys, fine musikere og god stemning på Fabrikken, appellerer godt for Joakim. «Nedpå og nært» er favoritten for både han og musikken.
TripAdvisor
Åpningstider
FABRIKKEN (15 Okt 2025) | ||
---|---|---|
Dag | Tider | |
Onsdag | 18:30 | - 22:00 |