Om
Det er gøy å besøke Maihaugen i høstferien. I uke 40 og 41 har vi mange spennende aktiviteter for barnefamilier.
Gå ut på eventyr mellom de historiske husene og lat som dere lever i gamle dager! På Maihaugen føles fortiden lys levende.
Her kan voksne og barn få gode og lærerike opplevelser sammen i unike historiske omgivelser.
PROGRAM I HØSTFERIEN 2026 (uke 40 og 41)
- Tirsdag-søndag kl. 12.00 -15.00: Lompebaking
- Tirsdag-søndag (starter 29.sept) : Familierebus: Morsomt familiekryssord i idylliske omgivelser på Maihaugen.
- Tirsdag-søndag: Quiz og rebus for barn: Morsomme oppgaver i barnhøyde.
- Tirsdag-søndag: Dyr på beite i friluftsmuseet.
- Tirsdag-søndag: Kom inn i Dronning Sonjas barndomshjem. Se hvordan dronningen bodde som liten.
- Tirsdag-søndag: Skogsti. Gå en tur gjennom 1890-tallsskogen og lær om skogen som ressurs og arbeidsplass.
Ta også en kikk på høstferieaktiviteter på Lillehammer Kunstmuseum!
ÅPNE HUS OG UTSTILLINGER
Friluftsmuseet er et idyllisk besøksmål for barn året rundt. Flere av de historiske husene har åpne dører, slik at man kan titte inn gjennom døren og se hvordan vi levde før i tiden.
Utstillingene på Maihaugen er verdt et besøk i seg selv og er selvfølgelig inkludert i inngangsbilletten. Er det ruskete vær ute, kan det være fint å gå runden gjennom Norgeshistorien i vår innendørs utstilling Langsomt ble landet vårt eget.
Det er også gøy å besøke Norges Olympiske Museum som nå har felles billett med Maihaugen.
ÅPEN KAFÉ OG MUSEUMSBUTIKK
Museumsbutikken og kafeen i besøkssenteret er åpen i museets åpningstid. Det er også fint å ta med egen mat og kose seg med ute i friluftsmuseet når været er fint. NB! Det er ikke tillatt å grille på Maihaugen, annet enn i gapahuken i skogen øverst i friluftsmuseet hvor du kan fyre bål.
TripAdvisor
Åpningstider
| Maihaugen (27 Sept 2025 - 11 Okt 2026) | ||
|---|---|---|
| Dag | Tider | |
| Mandag | Stengt | |
| Tirsdag - Søndag | 11:00 | - 16:00 |
.png)
.png)














